אודות בייקוובינר BikeWebinar

בייקוובינר BikeWebinar הוא ערוץ תוכן אינטראקטיבי בזום לרוכבי אופני הרים / שטח / MTB / eMTB, כאלה שרוכבים בשטח להנאתם, פעם או פעמיים בשבוע מהסיבות הבאות: כושר, חברה, נוף, נפש.

התכנים בפעילות של בייקוובינר מועברים באמצעות שידורים חיים בזום וובינר.

את התוכן מביאים טובי המאמנים, מדריכים, פיזיותרפיסטים, מכונאי אופניים, מטפלים המשתפים מהידע והניסיון הרב שלהם.

כל שידור בזום נמשך כ- 30 דקות, מתוכן: 20 דקות תוכן ועוד 10 דקות למענה על שאלות מקהל המשתתפים אונליין.

הוובינר (זום) ניתן ללא תשלום (חינם) אבל נדרשת הרשמה.

זום וובינר הינו שידור חי בו המשתתפים יכולים לשאול שאלות ולקבל תשובות, בשונה מסרטון יוטיוב בו הצפייה היא פאסיבית כי אין את מי לשאול.

זה לא ערוץ שיווקי: אין לי חנות, אני לא מוכר אופנים, אני לא מתקן אופנים, אני לא מוכר ציוד, לא מוכר אביזרים ולא מוכר ביגוד.

המטרה של האתר היא לעזור לרוכבי אופני שטח ליהנות מהרכיבה על ידי הנגשת תוכן אינטראקטיבי בשידור חי, תוכן אותו ניתן ליישם.

הפעילות של בייקוובינר BikeWebinar היא בחסות חברת getwebinar הנותנת שירותי כנסים וירטואלים (וובינר) עם הרבה ידע וניסיון בפתרון תקלות.

זהר עמיהוד

זהר עמיהוד

זהר עמיהוד הוא האיש מאחורי בייק וובינר BikeWebinar.

רוכב אופני שטח Giant Trance 29" Full suspension מזה שנים רבות כפי שניתן לראות בגרופי. החל משנת 2017 זה הפך לרכיבה שבועית בימי שישי בקבוצת "הפמליה של דיזל" ובהובלתו של "כחול עיניים".

אני משתדל לרכב גם רכיבה אחת נוספת באמצע השבוע בשטח ובעיר.

ברכיבה בשטח אני מגלה ארץ, נהנה מהנוף, עושה כושר, מאתגר את עצמי, נהנה מהצלחה שעמדתי באתגר, מבלה בחברת אנשים (לא לפי סדר חשיבות) וחוזר הביתה תשוש מהרכיבה אך מרוצה.

התשישות שאחרי היא נחלתם של רוכבי אופניים מכניים ומזה אני נהנה, כך שכרגע אני ממשיך לרכב על אופניים מכניים ולזנב, יש אומרים לרדוף, אחרי החשמלוקים שבחבורת הרוכבים. נהנה ברכיבה ונהנה מהתשישות שאחרי.

תוך כדי רכיבה אני מגלה ולומד, באופן אקראי, כל פעם דבר חדש. פעם זה איך לכוון את גובה הכיסא, פעם זה איך לאחוז בכידון, פעם זה איך לתקן פנצ'ר, פעם זה איך לחבוש ולכוון קסדה והרשימה עוד ארוכה.

איך אני לומד? באופן אקראי, כבר אמרתי!
לפעמים כי אני פועל לא נכון ומגלה בשטח את טעות, לפעמים אני שומע שיחה בין רוכבים, לפעמים כי מישהו העיר לי ברכיבה על הדרך בה אני…, לפעמים כי קרה לי מקרה ומישהו הסביר לי מה צריך לעשות, לפעמים כי ראיתי מישהו עושה משהו ושאלתי אותו…

מתברר שאני לא לבד.

בעולמות טכנולוגיים יש מושג הנקרא RTFM שהוא ראשי תיבות של Read The Fucking Manual. אלו הן אותן חוברות נייר או קבצי PDF באתר היצרן המלוות כל מוצר.

אבל מי קורא?

אני נוכח לדעת שיש רוכבים ורוכבות שרוכבים דרך קבע, פעם בשבוע כמוני, שרוכשים אופני הרים בעשרות אלפי שקלים, אבל חסר להם ידע לתפעל את הכלי עליו הם רוכבים מכל מיני סיבות.

לרוכב אופני הרים/שטח נדרש ידע ולא רק ידע טכני/מכאני אלא גם ידע בתחומים אחרים המשפיעים על הרכיבה: שינה, תזונה, שתיה, מצב גופני, ביגוד, הנעלה, עזרה ראשונה, בטיחות, מצב נפשי.

"ידע הוא כח" אומר המשפט ובהקשר של רכיבה על אופני שטח: יותר ידע בתחומים המשפיעים על הרכיבה, כך מובטחת יותר הנעה (גם לאלו עם אופניים מכאניים, כמוני), יותר הנאה ויגדלו הסיכויים לחזור הביתה בשלום ולא פחות חשוב שיהיה לך חשק ורצון לרכב שוב.

אלה הסיבות שהביאו אותי לייזום את בייקוובינר BikeWebinar ערוץ תוכן לרוכבי אופני הרים שינגיש ידע לרוכבים בצורה אינטראקטיבית – זום וובינר.